Türk Markası Awox yerli klima üretecek - aksam.com.tr

Isıtma - Soğutma sistemleri içinde ilk etap’ta Radyatör, Fanlı Isıtıcı Hotwind ve Infrared Isıtıcı üreteceklerini belirten Can, devamında Klima üretimine geçeceklerini belirtti.

 

Bu anlamda Türkiye’nin önemli bir potansiyel teşkil ettiğine değinen Can, “Bu konuda da yerli üretimi devreye sokmak istiyoruz. Ülkemizin gelişimi açısından üretim önemli bir faktör ve biz de bu konuda elimizden geleni yapmak istiyoruz” dedi.

 

Ürünlerin tasarımları ve testlerini kendi tesislerimizde gerçekleştiriyoruz diyen Murat Can, bunu önemine değinerek  “Kalıp ve patentlerimizle çok sayıda ürüne Türk Malı damgası vuruyoruz. Bir çok uluslararası sertifikasını da ülke ekonomisine kazandırarak ayrı bir katkı sağlıyoruz.”dedi.

 

Tectone firması ile elektronik ve küçük ev aletleri konusunda bundan önce yaptıkları atılımları hatırlatan Can, Türkiye’nin dış ticaret açığında önemli bir yer tutan elektronik ürün gamının yerli üretim ile aşılacağını, bu anlamda ‘Awox’ markası ile tüketiciyi hem yüksek teknoloji ile buluşturduklarını hem de ekonomide ithalata karşı ülke ekonomisine fayda sağladıklarını belirtti.

 

Yeni açılan fabrikayla birlikte de Isıtma ve Soğutma sistemleri alanında da yerli üretime katkı sağlayacaklarını belirten Murat Can, “Bu alanda da tüketiciyi kaliteli yerli ürünle buluşturmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız hem tüketiciye yeni alternatifler sunacak hem de ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacaktır.”  dedi.


 kaynak; http://www.aksam.com.tr/ekonomi/turk-markasi-awox-yerli-klima-uretecek/haber-679732

Çerez Kullanımı

İnternet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için girmiş olduğunuz veriler K.V.K.K kapsamında kayıt edilmektedir. Detaylı bilgi almak için Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.