Energy'den büyük istihdam hamlesi - cnnturk.com

 Yüzde yüz yerli üretim stratejisi ve hedefi ile yoluna devam eden Can Holding, bünyesinde bulunan ‘AWOX’ markası ile bu anlamdaki atılımlarını sürdürüyor.

 

Marka’nın bundan önce faaliyete geçirdiği küçük ev aletleri ve elektronik aletler üretimine bir yenisi daha eklenerek, ‘AWOX ISITMA VE SOĞUTMA TEKNOLOJİLERİ’, fabrikanın tamamlanması ile faaliyete geçti. İlk etapta ısıtıcı soba, üfürmeli ayaklı ve radyatör olarak başlanan üretim süreci, ikinci etapta da Klima üretimi olarak devam edecek.

 

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Tectone Yönetim Kurulu Başkanı Murat Can, Yatırımın Lüleburgaz’da 40 bin m2 arazi içinde 20 bin m2 kapalı alana kurulduğunu belirterek “Açılan fabrika şu an 100 kişi istihdam edecek kapasitede. Bu kademeli olarak süreç içerisinde 300 kişiye kadar çıkacak” dedi.

 

Sözlerini sürdüren Murat Can, “Yapılan yatırım şu ana kadar 70 milyon TL. Bu kademeli olarak 150 milyon TL’ye çıkartılacak.” ifadelerinde bulundu.

44 yıldan bu yana Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunan Can Holding bünyesinde faaliyet gösteren Energy Petrol, önemli bir yatırım kararına imza atıyor.

 

Üç akaryakıt terminali, iki LPG dolum tesisi, madeni yağ üretim fabrikası, tamamı ADR belgeli tanker ve LPG filosu ile faaliyet gösteren şirket, akaryakıt, LPG tesisleri ve imalatı devam eden LPG, akaryakıt tankerleri ile yatırımlarına devam etme kararı aldı.

 

"Türkiye ekonomisine güveniyoruz"

 

Dev yatırım hamlesine ilişkin açıklama yapan Energy Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, "Dünyada yaşanan zorlu rekabetçi ortamda, müteşebbislerin zorlandığı yatırım kararlarını, ülkemize ve milletimize olan güvenimiz sayesinde kolaylıkla planlayıp hayata geçirebiliyoruz." dedi.

 

Bu güvenle, 2017 yılında 150.000 ton kapasiteli iki akaryakıt depolama, 15.000 ton kapasiteli iki adet LPG depolama tesisi olmak üzere toplam dört tesisin temelini atarak ve ülke ekonomisine kazandıracaklarını söyleyen Mehmet Can, aynı zamanda 20'si İstanbul'da olmak üzere toplamda 100 istasyon yatırımı yapacaklarını, bu yatırımlarla istasyon sayısını 400'e çıkarmayı planladıklarını belirtti.

 

"2017'de 500 kişilik istihdam"

 

Türkiye'de akaryakıt sektörünün, Avrupa coğrafyasında yaşanan gelişmelerin bir benzerini yaşadığına dikkat çeken Mehmet Can, Avrupa’da da öncelikle devlet bünyesinde bulunan şirketlerin özelleştirilmesi, tekellerin ortadan kalkması, yeni dağıtım firmalarının kurulması, sektörün her alanındaki rekabetin sonucunda bu ortamda var olmaya gücü yetmeyen şirketlerin kapanması veya birleşmesi ile dağıtıcıların kendi markası ile istasyonlar işletmesi süreci yaşandı." dedi.

 

 

kaynak; http://www.cnnturk.com/ekonomi/sirketler/energyden-buyuk-istihdam-hamlesi

Çerez Kullanımı

İnternet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için girmiş olduğunuz veriler K.V.K.K kapsamında kayıt edilmektedir. Detaylı bilgi almak için Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.