Doğu Anadolu’daki yenidoğan çocuklara anlamlı hizmet - iha.com.tr

Can Holding, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalkınması ve gelişmesi yolunda önemli bir projeye imza attı. Ağrı - Doğu Beyazıt’ta faaliyette bulunan Can Holding’e ait ‘Mediza Hospital’a ‘Yenidoğan Çocuk Yoğun Bakım Merkezi Ünitesi’ eklendi.

 

 “Ülkemizin kalkınmasına desteğimiz sürecek”

 

Can Holding Sağlık Grup Başkanı Cemal Can konuya ilişkin, “Can Holding olarak bu güne değin birçok atılım yaptık. Enerji, turizm, sağlık ve inşaat alanlarında yaptığımız hizmet ve çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek faaliyette olan Mediza Hospital bünyesinde Doğu Anadolu bölgesinin en büyük ‘Yenidoğan Çocuk Yoğun Bakım Merkezi’ ünitesini devreye soktuk” ifadesinde bulundu.

 

“5 yıl içerisinde 2 hastane daha devreye sokacağız”

 

Sözlerine şu şekilde devam eden Cemal Can “Bu yatırımları batıya da yapabilirdik ancak biz zoru seçerek, ülkemizin her yerinin ihtiyacı olduğunu düşünerek, kendi yaşadığımız bölgeyi kalkındırmayı tercih ettik. Yatırımı Doğu Beyazıt’ta yaparak, bu tür kendi yaşadığı coğrafyaya yatırım yapmak isteyenler için örnek olmak istedik. Zor olduğunu biliyoruz ancak ülkemize ve yaşadığımız bölgeye vereceğimiz katkıdan dolayı ayrı bir heyecan ve gurur yaşıyoruz. Bu yatırımları sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Bu şekilde atılımlarımız devam edecek, önümüzdeki 5 yıllık plan içerisinde 2 hastane daha devreye sokacağız” diye konuştu.

 

“Her anlamda katma değer”

 

Bu yatırımın bölgeye sadece sağlık anlamında katkı sağlamayacağına da değinen Can “Bölgeye yapılan bu yatırım, büyük bir istihdam olanağı sağlarken ekonomik anlamda da büyük bir katma değer sağlayacaktır. Doğu Anadolu Bölgesi; Mediza Hospital bünyesinde açılan ‘Yeni doğan Çocuk Yoğun Bakım Merkezi Ünitesi’ ile temiz, ayrıcalıklı ve hastaların kaliteli bir biçimde tedavi gördüğü bir üniteye daha kavuşacak” dedi.

 

 

kaynak; http://www.iha.com.tr/haber-dogu-anadoludaki-yenidogan-cocuklara-anlamli-hizmet-644509/

Çerez Kullanımı

İnternet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için girmiş olduğunuz veriler K.V.K.K kapsamında kayıt edilmektedir. Detaylı bilgi almak için Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.